רישום קבלנים

 

בשנים האחרונות עוד ועוד גופים ואנשים פרטיים מעוניינים לקבל מידע על קבלנים רשומים בישראל. במדריך הבא נסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רישום קבלנים. מה זה הגוף הזה, מה המטרות שלו, מהם היתרונות של להיות קבלן רשום ואיך בוחרים קבלן רשום לפרויקט שלנו.

 

רשם הקבלנים

 

למעשה, רשם הקבלנים מחייב כל קבלן שבונה מעל ההיקפים המותרים בחוק להיות רשום ברשם הקבלנים ולבצע רישום קבלנים. הרישום נועד לאפשר תחרות שהיא הוגנת בין הקבלנים וכלפי הצרכנים. בעזרת אות פנקס אליו הקבלנים בישראל נרשמים, יוכל הצרכן לבצע מחקר שוק ולקבל את המוצר המיטבי התואם לצרכים שלו ובטוח ביותר עבורו. אותו גוף של רשם הקבלנים מסייע למנוע אסונות, תאונות וכדומה.

 

החשיבות של בדיקת קבלן הרשום ברשם הקבלנים

למשל, אם אנחנו נמצאים בתקופה שבה קיים חשש לקיומן של רעידות אדמה, אנחנו רוצים לבחור קבלן שיהיה מיומן, אמין ובעל הכישורים והיכולות לבנות פרויקט שעומד בסטנדרטים גבוהים של כנגד רעידות אדמה. יחד עם זאת, חשוב להבין כי קבלן לא רשום ברשם קבלנים ולא קיבל רישיון בכתב מרשם הקבלנים, לא יכול לקבל היתר בניה.

 

קריטי להתעקב ולהבין את הנושא הזה לעומק משום שמצד אחד אנו משקיעים את מיטב כספנו בתהליך הבניה ומצד שני מדובר בהחלטות שישפיעו על איכות החיים שלנו, על איכות הבניה, רמת הגימור של הפרויקט, תפקוד מערכות במבנה כמו חשמל, אינסטלציה, איטום, בידוד ועוד. לכן, אם לקחתי קבלן שלא רשום ברשם הקבלנים אי אפשר להתקדם לשום מקום, לא ניתן לקבל היתרי בניה, לא ניתן לקבל טופס 4 ולכן יש לכך חשיבות מאוד גבוהה. את כל האינפורמציה לגבי קבלנים הרשומים ברשם הקבלנים ניתן לקבל באתר של רשם הקבלנים. לחילופין ניתן גם להיעזר בעורך דין מיומן ומקצועי שיסייע לנו בתהליך.

 

מתי אני חייב לבדוק שמדובר בקבלן רשום?

אנשים רבים נוטים לבלבל בין שיפוץ לבין תהליך בניה. כאשר אני מחליט לבצע בביתי או בדירתי או במשרד שלי שיפוץ מקיף ועלות השיפוץ נמוכה מ-40,000 ש“ח, אני לא חייב לבחור בקבלן רשום ולפי החוק הקבלן גם לא חייב להחזיק ברישיון. לעומת זאת, במידה והפרויקט מתומחר בעלות הגבוהה מ- 40,000 ש“ח, הקבלן חייב ברישיון ומחוייב להיות רשום ברשם הקבלנים.

 

רישום קבלנים ענף ראשי ענף משני מה זה אומר?

החוק במדינת ישראל קבוע כי כל עבודות הנדסה בנאיות החורגות בהיקף הכספי שלהן או במהות המקצועי שלהן מהתחום שקבוע בתקנות, חייב להתבצע אך ורק בידי קבלן הרשום ברישום הקבלנים/פנקס הקבלנים וקיבל רישיון מהרשם.

 

  • קבלן המבצע עבודות בענף ראשי בהיקף של יותר מ-83,000 ש“ח לפרויקט או קבלן המבצע עבודות בענף משני בהיקף של יותר מ-43,000 ש“ח לפרויקט מחוייב להיות רשום בפנקס הקבלנים.

 

רישום קבלנים ענף ראשי

רישום קבלנים ענף ראשי

קיים סעיף בחוק הקובע בעצם מי זכאי לרישום קבלנים בפנקס הקבלנים לענף ראשי. מה זה אומר?  זה אומר שמי שרשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים שמתנהל על פי חוק המהנדסים והאדריכלים וצבר ניסיון של שנתיים בעבודות בנאיות הנדסיות, מתוך חמש שנים שקדמו להגשת הבקשה לרישום קבלנים, זכאי לרישום. בנוסף, בוגר בית ספר לטכנאים או בית ספר להנדסאים מתוך רשימת בתי הספר הקבועים בחוק ובעל ארבע שנות ניסיון בעבודות בנאיות הנדסיות מתוך שמונה השנים שקדמו להגשת הבקשה לרישום הקבלנים, זכאי להיות רשום.

 

יחד עם זאת, בעל מקצוע עם שש שנות ניסיון מתוך שתים עשרה שנות ניסיון שקדמו להגשת הבקשה לרישום קבלנים, ניהל פרויקטים ועבודות בניה הנדסאיות והוכיח את ניסיונו במבחנים וראיות, זכאי גם כן לרישום. בנוסף, מי שזכאי גם כן להיות רשום ברשם הקבלנים בענף ראשי:

 

  • קבלן שעבד בעבודות הנדסה בנאיות לפחות שלוש שנים מתוך חמש שנים והגיש תוך שנה בקשה להירשם מיום תחילת החוק.
  • תאגיד שלפחות שניים מחבריו ממלאים את התנאים על פי חוק.
  • מי שהיה לפחות שלוש שנים חבר בגוף המנהל תאגיד הרשום בפנקס.

 

רישום קבלנים לענף משנה מי זכאי?

  1. קבלן שעיסוקו בענף משנה ומילא את כל התנאים והמבחנים תוך התייעצות עם ועדת הכלכלה בכנסת.
  2. בוגד בית ספר או קורס מקצועי על פי הרשימה הקבועה בחוק.
  3. תאגיד שממלא את התנאים בחוק.

 

נהוג לחלק את רישום הקבלנים לפי תחומים

סוג הבניה או העבודה ענף קבוצת סיווג
בניה ענף ראשי 100 ג
פיתוח חצרות שבילים, מדרגות, גידור, מקומות חניה 111 א
כלונסאות קירות סלארי, מיקרופיילר 120 א
איטום מבנים 134 ב
הרחבה של מבנים 135 א
בניה טרומית 140 ג
קונסטרוקציות פלדה לעומס אדם, גשרי צנרת 150 א
חשמל תקשורת מבנים 160 א
מיזוג אויר קירור 170 ב
בטון ובנית שלד 130 ב
שיפוצים 131 א
דריכות בטון 133 ב
עבודות אבן יבש או רטוב על קירות קיימים 132 ב
הסקה 171 ב
מעליות, מדרגות נעות 180 ב
תברואה אינסטלציה ומערכות כיבוי 190 א

 

 

מהם היתרונות בלהיות קבלן רשום?

הרבה מאוד קבלנים ושיפוצניקים בישראל שואלים את עצמם את השאלה למה כדאי להם להיות רשומים ברשם הקבלנים ומה בכלל יוצא להם מזה? לקבלן רשום מגוון רחב של יתרונות וזה בעצם מה שיכול לקח אותנו לשלב המקצועי הבא ולסייע לנו לגדול, לצמוח, להתרחב, להתפתח גם בהיבט הכספי וגם בהיבט המקצועי. היתרון הראשון של קבלן רשום הוא בעצם בהיבט החוקי. קבלן רשום הוא קבלן הפועל על פי החוק. לקבלן רשום את הפחד, אין את החשש שיום אחד יגיע מפקח מרשם הקבלנים ויבצע כל מיני פעולות נגדנו. הדבר השני ואולי החשוב ביותר הוא בהיבט השיווקי.

 

ברגע שרשות ממשלית כמו רשם הקבלנים נותנת לנו את החותמת שאנחנו קבלן רשום, הלקוחות, האנשים מסיקים כי אנחנו מקצועיים, שיש לנו את הידע והניסיון לבצע את העבודה משום שאנחנו עומדים בפרמטרים מסוימים ומאוד מחמירים של רשם הקבלנים. יחד עם זאת, ברגע שיש לנו רישון של רשם קבלנים, אנחנו יכולים לקדם את עצמנו במכרזים מסוגים שונים כמו מכרזי ממשלה, מכרזים של גופים ציבוריים, חברות גדולות ועוד.

 

כולם היום מבקשים את הרישיון של קבלן רשום וגם אנשים פרטיים. מי שמקבל אישור מרשם הקבלנים מקבל סוג של חותמת המעידה על רמת הניסיון, רמת המקצועיות, ההגינות והיושר שלו בתחום הבניה והשיפוצים. מבחינת גיוס עובדים מהשטחים, יש לא מעט קושי למצוא פועלים טובים. אם אנחנו רוצים לגייס עובדים מהשטחים, אלו הם עובדים מהשטחים וקבלנים רגילים לא יכולים לקבל את הפריוויליגיה הזו. לכן, למרות שמדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת, שווה להשקיע את כל כולנו בתהליך של רישום קבלנים ברשם הקבלנים בישראל.

 

איך בוחרים קבלן רשום ברשם הקבלנים?

אם אתם נמצאים בתחילתו של פרויקט בניה או פרויקט שיפוץ מסיבי, ודאי אתם שואלים את עצמכם איך ניתן לבחור קבלן רושם. אז בראש ובראשונה, ניתן להיעזר בהמלצות של אנשים שאתם מכירים. כדאי לבדוק את הפרויקט בסיומו, לשאול את אותם קרובים או חברים שאלות מקצועיות לגבי הקבלן ואיך הם בעצמם בחרו אותו. דבר נוסף שיכול לסייע לנו בתהליך הבחירה הוא רמת הניסיון והמקצועיות של הקבלן וסוג העבודות בהם הוא התנסה. וודאו שיש חפיפה בין הענפים הקשורים לפרויקט שלכם לבין ההתמקצעות של הקבלן. יחד עם זאת, שימו לב שלקבלן יש את כל הביטוחים הדרושים כמו ביטוח צד שלישי, ביטוח עובדים ועוד. דרך נוספת לבחור קבלן רשום היא בעזרת האדריכל שלכם. לאדריכלים מקצועיים יש קשרים עם קבלנים שהם יצרו עם השנים וזו בהחלט יכולה להיות התחלה טובה.

 

לסיכום, כל הנושא של קבלן רשום הוא משהו שאין להקל בו ראש. מדובר בהחלטה גורלית וסופר חשובה גם בהיבט הבטיחותי וגם בהיבט הכלכלי. בין אם אתם הקבלן עצמו ומעוניינים בתהליך רישום מקצועי ובין אם אתם הצד שבונה את הפרויקט, תוכלו ליצור איתנו קשר ואנו נשמח להפנות אתכם לגורמים המקצועיים ולסייע לכם לקצר תהליכים ולבצע את ההחלטות הטובות והמקצועיות ביותר.

רישום קבלן רשום – הדרך הקלה והבטוחה

רישום קבלניםלהיות קבלן רשום זה אחד הדברים הטובים ביותר היכולים לקרות  לקבלן שרוצה לפתח ולהרחיב את העסק שלו ולהפיק ממנו הרבה יותר. ברגע שאתה נכנס לפנקס הקבלנים הרשומים ע"י רשם הקבלנים, אתה משדרג אוטומטית את העסק שלך ואת סיכויי הצלחה שלך. ברגע אחד, תנאי הפתיחה שלך משתפרים פלאים ואתה יכול להתחיל לחלום על השתתפות בפרויקטים גדולים ורווחים יותר וכל זה רק מעצם סיום תהליך רישום קבלן רשום.

אלא שבדומה לענפים נוספים, גם ברישום קבלן רשום יש דרגות, הקובעות את היקף העבודה אליה אתה רשאי לגשת. הסיווג הניתן לך, בעת הרישום ע"י רשם הקבלנים, משפיע על נקודת הפתיחה שלך ועל היקף וגודל הפרויקטים בהם תוכל להשתתף. באופן טבעי, כולנו רוצים להיות בסיווג גבוה יותר ולהיות בנקודת פתיחה גבוהה יותר. וכאן נכנסת חשיבות רישום קבלן רשום ע"י סיוע של מומחים לתחום.

 

רישום קבלן רשום – לעשות את זה כמו מקצוען

כאשר אנחנו ניגשים למשהו משמעותי, בכל תחום בחיים, אנחנו תמיד בודקים, מבררים, מתייעצים ומנסים להתחבר למישהו שמחזיק בידע וניסיון בתחום כך שהוא יכול לעזור לנו ולקדם אותנו לעבר הצלחה. זה נכון כאשר אנחנו נגשים למבחן, זה נכון כאשר אנחנו רוצים לסגור עסקה גדולה, זה נכון כאשר אנחנו רוצים למצות את הזכויות הרפואיות שלנו וזה נכון כמעט בכל תחום. הרי, לא נחשוב לרגע לגשת למשפט, אפילו על דבר פעוט, בלי לקחת איתנו עורך דין, המכיר את כל הנהלים, החוקים וההתנהלות בבית המשפט?

גם כאשר אנחנו מבצעים רישום קבלן רשום, כדאי שיהיה לצידנו, מישהו שמבין בתחום, שמכיר את כל החוקים והדגשים, שיודע מה עלינו לעשות, להציג או להגיש ואיך לעשות זאת בצורה יעילה, מהירה ומיטבית. ואולי הכי חשוב, כזה שיכול לסייע לנו לקבל את דרגת הסיווג הגבוהה ביותר או לשפר את הסיווג שניתן לנו.

 

הסיווג ומשמעותו של קבלן רשום

כאמור, בעת רישום קבלן רשום, כל קבלן מקבל דרגת סיווג. דרגה זו, מהווה בעצם את נקודת הפתיחה של הקבלן ומסמנת עבורו את ההיקף הכספי של הפרויקטים בהם הוא יכול להשתתף. זה חשוב ביותר, שכן משרדי הממשלה, שכעת ניתן להשתתף במכרזים שלהם וגופים ממסדיים נוספים, מוכנים לקבל למכרזים, רק קבלנים הנמצאים ברמת הסיווג הנדרשת. האינטרס שלך ברור: להיות בעל הסיווג הגבוה ביותר האפשרי עבורך בשלב זה ולהגדיל את האופציות שלך.

רמת הסיווג נקבעת על פי פרמטרים רבים. חלקם ברורים, חלקם דורשים אסמכתאות וחלקם יכולים להשתנות וגמישים, כך שניתן להיות מוכשרים אליהם תוך כדי התהליך ובכך להיטיב עם הסיווג. כל זה אומר, שחלק גדול מן הסיווג עצמו, נקבע על פי היכולת להשיג מסמכים, צורת ההגשה, הדגשים המופיעים בה ופתרונות הניתנים לדרישות הסיווג. מי שיבוא בעצמו או כלאחר יד, בלי להתכונן ב-100% או בלי שהוא מיוצג על ידי בקיאים בתחום- יהיה בנחיתות מול מי שמגיע מלווה באנשי מקצוע המסייעים לו בתהליך.

 

רישום קבלן רשום – מי יכול לסייע לך?

רישום קבלן רשום הוא חלק מן תהליך המוגדר בחוק והתהליך עצמו נעשה מול משרד רשם הקבלנים. התהליך מורכב ומאתגר מעט וכולל בין השאר הגשת מסמכים ותצהירים, הוכחת השכלה, הצגת ניסיון ויכולת, מצבת עובדים ועוד ועוד. בדיוק בשל המורכבות הרבה והבירוקרטיה הכרוכה בכך, קמו חברות המתמחות ברישום קבלן רשום והן מנהלות את תהליך הרישום עצמו בבטחה ובצורה מסודרת ובנוסף, מציגות גם בונוס: האפשרות להיטיב עם הסיווג שלך.

חברה שכזו, תייצג אותך בפני מוסד רשם המשכנתאות ע"י צוות מיוחד של מומחים בתחום, וצוות יועצים משפטיים אשר יתנהלו מול הרשם ויעשו הכל על מנת לשפר את הסיווג שלך ולהקל עליך בתהליך כולו. מפליא, עד כמה לפעמים נקבע לקבלן דירוג נמוך, רק בשל מחסור במסמך קטן אחד, שניתן להשיג בקלות או שלעיתים, נדרש רק שכירת עובד אחד נוסף לחברה, כדי לעבור לרמת סיווג גבוהה יותר. חברת רישום קבלן רשום מוצלחת- תדע לתת לך את כל הטיפים הנכונים ותיישם אותם עבורך.

 

קבלן רשום – מה מרווחים?

רישום קבלן רשום

התקשרות עם חברת רישום קבלן רשום, היודעת להתנהל מול הגופים הממשלתיים, מביאה קודם כל לחיסכון. חיסכון זה בא לידי ביטוי הן בעלות הכספית שאתה משקיע בתהליך, הן בחסכון בזמן שלך והן בחסכון באורכו של התהליך. השגיאות נמנעות ממך, אתה לא מתרוצץ סתם, מבזבז כסף לחינם, או נאבק בטחנות רוח ועדיין אתה מקבל תעודת קבלן רשום ומקבל סיווג גבוה.

חברת יובל סגל, הינה החברה המובילה בישראל בכל הקשור לרישום קבלן רשום. מאחורינו שורה ארוכה של הצלחות וקבלנים מרוצים, אשר סייענו להם בתהליך המורכב, בהצלחה רבה. נשמח להכיר גם לך את מגוון השיטות שלנו ולסייע גם לך בתהליך, אל עבר ההצלחה העתידית שלך.

 

 

 

 

תוכן עניינים

איגוד הקבלנים
קבלן רשום
קבלן רשום 131

  אם אתם מתעניינים באופציה של הגשת בקשה לקבלן רשום ואם אתם עוסקים בענף השיפוצים, לבטח נתקלתם במונח קבלן רשום 131. מה זה בדיוק אומר?

הדרכות עבודה בגובה
קבלן רשום
קבלן לא רשום ברשם הקבלנים

  אתם רוצים לבצע עבודת שיפוצים, להחליף צנרת אינסטלציה או אפילו לבנות את ביתכם ואתם מחפשים, בצדק, קבלן רשום. אלא שבבדיקות שערכתם אתם מגלים שהקבלן

קבלן שיפוצים רשום
קבלן רשום
רשימת קבלנים רשומים

  מעוניינים לבצע פרויקט כלשהו בתחום הבנייה, החל מהחלפת צנרת מים ועד בניית בית חדש? לא משנה מה המשימה שאתם רוצים לבצע, חשוב לבצע אותה

קורס מנהלי עבודה
קבלן רשום
רישיון קבלן שיפוצים

  מתוך כלל התחומים בענף הבניין, תחום השיפוצים הוא התחום בו ניתן למצוא את הכמות הגדולה ביותר של קבלנים שאינם רשומים ואינם מורשים על פי

מנהל עבודה בתשתיות
קבלן רשום
חיפוש קבלן רשום

חיפוש קבלן לצורך עריכת פרויקט בתחום הבנייה, כל תחום שהוא, יכול להתבצע בשתי צורות מרכזיות, אם כי שתיהן מבוססות על אותם מרכיבים. מה זה בדיוק

בדיקת קבלן רשום
קבלן רשום
רישיון קבלן

ישנה תפיסה די רווחת בישראל, ולפיה רישיון קבלן זה מעין רשות. ישנם קבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים על מנת להשתתף במכרזים וליהנות מקהל יעד רחב

איגוד הקבלנים
קבלן רשום
קבלן רשום 131

  אם אתם מתעניינים באופציה של הגשת בקשה לקבלן רשום ואם אתם עוסקים בענף השיפוצים, לבטח נתקלתם במונח קבלן רשום 131. מה זה בדיוק אומר?

הדרכות עבודה בגובה
קבלן רשום
קבלן לא רשום ברשם הקבלנים

  אתם רוצים לבצע עבודת שיפוצים, להחליף צנרת אינסטלציה או אפילו לבנות את ביתכם ואתם מחפשים, בצדק, קבלן רשום. אלא שבבדיקות שערכתם אתם מגלים שהקבלן

קבלן שיפוצים רשום
קבלן רשום
רשימת קבלנים רשומים

  מעוניינים לבצע פרויקט כלשהו בתחום הבנייה, החל מהחלפת צנרת מים ועד בניית בית חדש? לא משנה מה המשימה שאתם רוצים לבצע, חשוב לבצע אותה

קורס מנהלי עבודה
קבלן רשום
רישיון קבלן שיפוצים

  מתוך כלל התחומים בענף הבניין, תחום השיפוצים הוא התחום בו ניתן למצוא את הכמות הגדולה ביותר של קבלנים שאינם רשומים ואינם מורשים על פי

מנהל עבודה בתשתיות
קבלן רשום
חיפוש קבלן רשום

חיפוש קבלן לצורך עריכת פרויקט בתחום הבנייה, כל תחום שהוא, יכול להתבצע בשתי צורות מרכזיות, אם כי שתיהן מבוססות על אותם מרכיבים. מה זה בדיוק

בדיקת קבלן רשום
קבלן רשום
רישיון קבלן

ישנה תפיסה די רווחת בישראל, ולפיה רישיון קבלן זה מעין רשות. ישנם קבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים על מנת להשתתף במכרזים וליהנות מקהל יעד רחב

התקשרו עכשיו