סיווג קבלנים ענפים

לא תמצאו מחירים כאלה באינטרנט! צרו קשר ולא תתחרטו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

סיווג קבלנים ענפים סיווג קבלנים ענפים

בין אם אתם יזמים, פרויקטורים, בונים בית מלון, מבנה ציבורי, מבנה ממשלתי או אפילו משפצים את הבית שלכם, חשוב שתדעו שבישראל כל נושא הבניה והשיפוצים מאוגד תחת גוף אחד מקצועי, מסודר שפועל בדקדוק רב וזה רשם הקבלנים בתוכו מאוגד פנקס הקבלנים. בתוך הפנקס רשומים כל הקבלנים המורשים לעבוד בישראל בצורה חוקית ומסודרת. לכל קבלן יש את הסיווג שלו, כלומר קבלן שמבצע עבודות שיפוצים בסדר גודל של מאות אלפי שקלים, לאו דווקא יכול גם לאטום מבניםקבלן שמוסמך לבצע הרחבה של מבנה קיים, לאו דווקא עוסק בעבודות אבן וכו‘. לכן לפני שאתם מתחילים לבצע את העבודה ולבחור את בעלי המקצוע שילוו את הפרויקט שלכם, חשוב לשים לב לדבר שנקרא סיווג קבלנים ענפים.

על פי התקנות של רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות נקבעו ענפים הקשורים לתחום הבניה והשיפוצים. כל ענף מחולק גם לענפי משנה. מי שאחראי הן לסיווג עצמו והן לרישום הקבלנים והחלוקה שלהם בהתאם לאותו סיווגים הוא כאמור רשם הקבלנים. הסיווגים מחולקים לענפים ראשיים, ענפים משניים ולקבוצות סיווג. מטרה החלוקה היא ליצור סדר ולאפשר הרשמה מסודרת לענף על פי התחומים השונים שלו

ביובל סגל מתמחים ברישום קבלנים לענפים ראשיים, ענפים משניים וקבוצות סיווג, ככה שאם אתם או החברה המנוהלת על ידכם עדיין לא רשומים מכל סיבה היא ואתם רוצים להתחיל תהליך של רישום, ראשית עלינו לבדוק האם אתם זכאים לרישום, במידה וכן להכין את כל המסמכים הדרושים לתהליך וביחד לצאת לדרך שלב אחר שלב.

סיווג קבלנים ענפים דוגמאות לחלוקה

להלן חלוקה מסודרת שמציגה בפניכם סיווג קבלנים ענפים

תחום ענף קבוצת סיווג 
בנייה ענף ראשי  100 ג
פיתוח חצרות, שבילים, מדרגות, גידור ומקומות חניה 111 א
כלונסאות, מיקרוייל, קירות סלארי 120 א
בטונים ובניית שלדים  130 ב
שיפוצים 131 א
עבודות אבן, עבודות על רטוב בקירות מבנים קיימים 132 ב
דריכת בטון באתר בניה 133 ב
איטום מבנים 134 ב
הרחבת מבנה קיים  135 א
בניה טרומית 140 ג
קונסטרוקציות מפלדה, גשרי צנרת 150 א
מערכות תקשורת ומערכות חשמל 160 א
מערכות מיזוג אויר, מערכות קירור 170 ב
מערכות חימום והסקה 171 ב
מעליות, מדרגות נעות 180 ב
מערכות תברואה, אינסטלציה, מערכות לכיבוי אשר 190 א
אנרגיה סולארית 191 א
בריכות מים  193 ג
כבישים פיתוח תשתיות 200 ג
עבודות עפר וחציבה  200 ב
עבודות עפר, חציבות 210 ב
אספלט 220 ב
מסועות בטון  230 ב
הנחת קווי תקשורת 240 א
הנחת קווי מים, ניקוזים, ביובים  260 ב
הנחת קווי חשמל צנרת, כבלים, מערכות תאורה בכבישים וברחובות  270 א
התקנה של רמזורים  280 א
הקמת גשרים  300 ג
בטונים ובטון דרך עבור גשרים  310 ב
קונסטרוקציות פלדה עבור גשרים ועומסי תחבורה 320 ב
נמלים ועבודות ימיות  400 ג
מערכות אלקטרומכניות 500 ב
מגדלי מים ארובות 700 ג

על פי החלוקה של רשם הקבלנים יש בישראל בסך הכל 32 ענפים המסווגים כאמור לפי ענפים ראשיים וענפים משניים. כל ענף זוכה לתיאור, קוד בעל 3 ספרות ויש 3 קבוצות המחלקות את הענפים השונים לפי סיווג. . כל קבלן רשום שנמצא בתוך פנקס הקבלנים של רשם הקבלנים תמיד משתייך לקבוצה ספציפית, זאת לפי הענף שהותר לו לבנות בו, תחת סיווג מסויים בהתאם לחוק במדינת ישראל. קבלן שעוסק בתחום בו הוא לא מסווג עובר על החוק. החלוקה זו מאפשרת לרשם הקבלנים להיות כל הזמן בהשגחה ופיקוח על כלל הקבלנים ולכן זה מאוד חשוב להכיר את תהליך הרישום, איך הוא מתבצע ואיך משתבצים לכל תחום. כל תהליך רישום מתבצע בנפרד בהתאם לתחום שאליו אנו מבקשים את הרישיון

הענפים הראשיים בתחום הבניה הם קבלן רשום 100 בנייה, קבלן רשום 200 כבישים ותשתיות, קבלן רשום 300 גשרים וקבלן רשום 400 נמלים ועבודות ימיות. שאר העבודות קשורות לענפי משנה כמו למשל שיפוצים, איטום מבנים, מעליות ועוד… 

רשם הקבלנים סיווגתהליך רשם הקבלנים

אם החלטתם להוציא רישיון קבלן, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. בשנים האחרונות אלפי קבלנים עושים את הצעדים הנדרשים על מנת להוציא רישיון קבלן וזאת, אחרי עשורים שלמים בהם קבלנים עבדו בישראל ללא רישיון כלל ובניגוד לחוק. למגמה זו ישנן סיבות טובות מאוד עליהן נעמוד מייד, אך את מרבית השורות הבאות נקדיש דווקא לנושא של רשם הקבלנים סיווג וכיצד משפיע הסיווג שתקבלו על הפרויקטים בהם תוכלו לקחת חלק. על הסיבות הטובות להוצאת רישיון קבלן ועל נושא הסיווג מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת יובל סגל, המתמחה בליווי קבלנים בתהליכי הוצאת רישיון קבלן.

 

למה בכלל להוציא רישיון קבלן?

ובכן, א' מכיוון שכך החוק מחייב ומן הסתם, כל אחד היה רוצה להבטיח שהעבודה אליה הוא מתעורר בכל בוקר מחדש היא עבודה חוקית. ב' והאמת היא שזוהי הסיבה שמניעה עוד יותר קבלנים אל תוך התהליך של הוצאת רישיון קבלן, עבודה ללא רישיון קבלן חושפת אתכם גם להפסדים כספיים וגם לסיכונים משפטיים רבים, מהם תוכלו לשכוח לחלוטין לאחר הוצאת הרישיון. עם רישיון קבלן רשום אתם יכולים לפנות לשוק רחב יותר של לקוחות, להשתתף במכרזים רבים יותר ולגבות את הסכום הראוי לכל פרויקט במקום להציע את עצמכם במחירי עלות רק כדי שיסכימו לעבוד איתכם כקבלנים לא רשומים. עם רישיון קבלן אתם לא צריכים לחשוש מסנקציות על ידי רשויות האכיפה ואתם לא צריכים לחשוש מתביעות שיוגשו נגדכם על ידי לקוחות כשבהן מרב הסיכויים פועלים נגדכם מעצם העובדה שאתם פועלים בניגוד לחוק וללא רישיון.

מכל הסיבות האלה, יותר ויותר קבלנים מקבלים את ההחלטה בשנים האחרונות, לצאת למהלך של הוצאת רישיון קבלן, מהלך שאותו משלימים במסגרת רשם הקבלנים במשרד השיכון. יחד עם זאת, כדי לקבל רישיון קבלן, כמו כל רישיון אחר, יהיה עליכם לעמוד בתנאים מסוימים המוגדרים בחוק ובתקנות ומידת העמידה שלכם בתנאים אלה תקבע גם את הזכאות או אי הזכאות שלכם לרישיון וגם את הסיווג בו תסווגו. אבל מה זה בדיוק רשם הקבלנים סיווג? על כך נדבר עכשיו.

 

מהו סיווג קבלנים?

קבלן שמוציא רישיון קבלן מתווסף אוטומטית למאגר הידוע בשם פנקס הקבלנים ומנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. אלא שמאגר מידע זה הוא לא רק אוסף של שמות ופרטי התקשרות, אלא גם מערך שלם של סיווג קבלני מקצועי וכלכלי בהם מסווגים הקבלנים השונים. סיווג זה נקבע בהתאם לתחום ההתמחות של הקבלן ובהתאם לפרמטרים של ניסיון מקצועי, יכולות ורקורד מקצועי. עם הרישום כקבלן רשום תסווגו בסיווג המתאים לכם ביותר – עבור קבלנים העושים את צעדיהם הראשונים בשוק יינתן הסיווג הבסיסי ביותר בקטגוריית הקבלנים אליה הם משתייכים. קבלנים מנוסים יותר בעלי ותק מקצועי רב יותר, יוכלו להירשם כבר מלכתחילה בסיווג גבוה יותר. לאחר הרישום, ככל שיעברו השנים, תוכלו להתקדם בהעלאת סיווג קבלניים עד לסיווג המקסימלי.

 

 

מה החשיבות של הסיווג?רשם הקבלנים

במסגרת הרישום בפנקס רשם הקבלנים סיווג הוא הפרמטר שמגדיר את הפרויקטים אותם יוכל הקבלן הרשום לנהל. כך למשל, קבלן שיפוצים לא יוכל לנהל פרויקט בנייה חדשה. קבלן חשמל לא יוכל לנהל פרויקט שיפוצים וקבלן אינסטלציה לא יוכל לנהל פרויקט עבודות עפר. לכל קבלן תחום ההתמחות שלו בענפי רישום קבלנים, שנקבעו בהתאם להשכלתו ולניסיונו והרישיון הניתן לו, ניתן לו עבור תחום התמחות זה בלבד. מעבר לסוגיית ההתמחות, הקבלן הרשום יוכל לנהל אך ורק פרויקטים שהיקפם נכלל בסיווג אותו קיבל. כך למשל, הסיווג הבסיסי מוגבל לפרויקטים שעלותם הכוללת היא סכום כסף מקסימלי כלשהו וגם שטחם הכולל אינו עולה על השטח הקבוע עבור אותו סיווג. אם ירצה אותו קבלן לנהל פרויקטים גדולים יותר ויקרים יותר, יהיה עליו להתקדם במעלה סולם הסיווג אל עבר הסיווג שמכסה את הפרויקטים הללו. במילים אחרות, בזמן רישום במסגרת רשם הקבלנים סיווג הקבלן הוא שיכריע מה יהיו הפרויקטים שאותם יוכל אותו קבלן לנהל ויש לכך חשיבות רבה מאוד על פוטנציאל ההכנסות והצמיחה של הקבלן.

מהסיבה הזאת, חשוב מאוד שתהליך הרישום יבוצע בצורה מקצועית ואחראית, על מנת להבטיח לא רק את קבלת רישיון הקבלן, אלא שהקבלן יוכל ליהנות גם מרמת הסיווג הגבוהה ביותר האפשרית עבורו. ישנם פרמטרים שונים שמגדירים מתי ניתן לעבור מסיווג אחד לסיווג גבוה יותר וגורם מקצועי בו תוכלו להיעזר, יוכל להמליץ לכם על פעולות קטנות שתוכלו לבצע לפני תהליך הרישום, כך שבזמן הרישום כבר תהיו זכאים לרמת סיווג גבוהה יותר. אחד מהגורמים המקצועיים המובילים בישראל בהיבט זה היא חברת יובל סגל, המתמחה בליווי, ייעוץ והדרכת קבלנים בתהליכי רישום קבלן וכמובן בהיבטים של רשם הקבלנים סיווג. ביובל סגל תוכלו למצוא צוות סופר מקצועי ומיומן, בעל ניסיון רב בתחום רישום הקבלנים ובעל היכולת להשיג לכם את רישיון הקבלן המיוחל בצורה המהירה ביותר ומבלי לפגוע בפעילות העסקית השוטפת שלכם.

סיווג קבלניםסיווג קבלנים

על אף שמטרת העל העומדת מול עיניהם של מרבית הקבלנים היא להפוך לקבלנים רשומים, בפועל ייתכן מצב בו תשלימו את תהליך הרישום, תהפכו לקבלנים רשומים ועדיין לא תהיו שבעי רצון ממעמדכם החדש. מהי הסיבה לכך? ובכן, קוראים לזה סיווג קבלנים, שמהווה מרכיב מפתח בתהליך הרישום של קבלנים ושעליו מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת יובל סגל המלווה קבלנים מכל הגדלים, בכל התחומים ובכל רחבי הארץ, בתהליך של רישום קבלן וכמובן, קבלת הסיווג המיטבי.

 

אז מה זה סיווג קבלנים?

על פי החוק במדינת ישראל, כל קבלן חייב להחזיק ברישיון על פי חוק רישום קבלנים. רישיון זה ניתן לקבלנים שעומדים בקריטריונים המוגדרים בחוק ובתקנות ומרגע מתן הרישיון, נרשם הקבלן בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. יחד עם זאת, פנקס הקבלנים הוא הרבה יותר מרשימת שמות ופרטים אישיים של הקבלנים המורשים במדינת ישראל. למעשה, מדובר במאגר מידע שכולל בתוכו סיווג של כלל הקבלנים בישראל על פי פרמטרים של תחום התמחות וסוגי עבודות שאותן רשאי הקבלן לבצע. מן הסתם, קבלן אינסטלציה מורשה ורשום אינו רשאי לבצע עבודות הנדסה בנאיות, שאותן מורשה לבצע קבלן בניין. כמו כן, לא סביר שקבלן מתחיל בעל ניסיון בתחום השיפוצים בלבד, יהיה רשאי פתאום לבנות גורד שחקים בן 30 קומות. בתהליך הרישום של קבלנים, מסווגים הקבלנים בהתאם לתחום ההתמחות שלהם ובהתאם לסוג הפרויקטים שאותם הם רשאים לבצע והרישיון הניתן להם הוא אך ורק סביב הסיווג הספציפי שניתן להם.

 

 

איך נקבע הסיווג?סיווג קבלנים המלצות

תקנות החוק העוסק בכל הנושא של רישום קבלנים (חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות), מגדירות בדיוק מהם הפרמטרים שיש לבחון בתהליך הסיווג של קבלנים בכל תחום. מעבר לתקנות אלו ישנם נהלים מקצועיים ומחייבים, שהוצאו על יכדי רשויות שלטוניות שונות שקיבלו את ההסמכה לכך במסגרת החוק, וגם לנהלים אלה ישנה השפעה על האופן בו מבוצע סיווג קבלנים. ככלל, הסיווג אותו מקבל הקבלן נקבע בהתאם לוותק שלו, סוגי הפרויקטים שביצע כבר בעבר, הרקורד החשבונאי והשירותי שלו ועוד שורה של פרמטרים הנבחנים במעמד של רישום הקבלן. בהתאם לבדיקות אלה נקבע הסיווג הראשוני שיוענק לקבלן כבר במעמד רישומו בפנקס הקבלנים. לאחר סיווג הקבלן בפעם הראשונה, יכול הקבלן להתקדם הלאה במעלה הסיווג כפונקציה של שנות ותק שהוא צובר ופרויקטים בהם הוא מעורב.

 

כיצד משפיע סיווג קבלנים על פעילות הקבלן?

סיווג קבלנים קובע כאמור את התחומים בהם יכול לעסוק הקבלן ואת הפרויקטים אותם הוא יכול לנהל. מבחינת התחומים הדברים די ברורים: קבלן שיפוצים מוגדר ככזה ורשאי לבצע אך ורק עבודות שיפוץ כפי שהן מוגדרות בחוק ובתקנות. קבלן חשמל רשאי לבצע אך ורק עבודות חשמל בהתאם לסיווג שניתן לו. מבחינת מאפייני הפרויקטים אותם יכול הקבלן לנהל, מאפיינים אלה כוללים פרמטרים המגדירים את גודל הפרויקט במונחי עלות הפרויקט ושטח המבנה. כך למשל, בסיווג מסוים יוכל הקבלן לנהל פרויקטים שהיקפם אינו עולה על מיליון שקלים והשטח הכולל שלהם אינו עולה על 400 מ"ר. בסיווג גבוה יותר, יוכל הקבלן לנהל פרויקטים בהיקף של עד שני מיליון שקלים ובשטח כולל של עד 600 מ"ר וכן הלאה. ככל שקבלן עובר תהליך של העלאת סיווג קבלנים  כך הוא יכול להיות מעורב בפרויקטים יותר גדולים ויותר משמעותיים ובהתאם לכך גם לקחת חלק ביותר מכרזים.

 

 

מה עליכם לעשות כדי לקבל את הסיווג המתאים לכם? מהו סיווג קבלנים

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך של סיווג קבלנים הוא להבין בדיוק מהם הפרמטרים שמאפשרים מעבר מסיווג לסיווג. ככלל, לאחר בחינת הנתונים שלכם, יקבע רשם הקבלנים מהו הסיווג המתאים לכם וזהו הסיווג שתקבלו. יחד עם זאת, לעיתים שינוי אחד קטן בנתונים יכול להקפיץ אתכם סיווג אחד מעלה. כך למשל, אם אתם מנהלים מצבת כוח אדם של שלושה עובדים ללא מהנדס, תוכלו לקבל סיווג מסוים, אך אם תגדילו את מצבת העובדים בעובד אחד בלבד או שתשכרו מהנדס, תוכלו לקבל סיווג גבוה יותר. מכיוון שמדובר בניואנסים קטנים שיש להכיר, מומלץ מאוד לעבור את כל התהליך של רישום קבלנים כמו גם סיווג קבלנים בליווי גורם מקצועי שחי את התחום ומכיר את כל המסלולים בהם ניתן להפוך לקבלן רשום וגם לקבל את הסיווג הגבוה ביותר האפשרי עבור הקבלן הספציפי.

חברת יובל סגל היא אחת החברות המובילות בישראל בליווי, ייעוץ וסיוע לקבלנים בתהליכי הרישום והוצאת רישיון קבלן. בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, שיודעים בדיוק כיצד להשלים בהצלחה את תהליך הרישום ואגב כך, גם להבטיח את רמת הסיווג הגבוהה ביותר שיכול הקבלן הספציפי להשיג במסגרת הנתונים הקיימים ובמסגרת תיקונים קטנים בנתונים עליהם יוכלו אנשי המקצוע בחברה להמליץ לכם. אם אתם רוצים להשלים את התהליך של רישום קבלן בסיווג הטוב ביותר עבורכם, או שאתם רוצים לפנות לרשם הקבלנים עם בקשה כלשהי בנושא שינוי סיווג, יובל סגל היא הכתובת עבורכם.

לפרטים ומידע נוסף אודות ענפי רישום קבלנים, צרו איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם במהרה

על פי התקנות של רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות כולל קביעת ענפים ולחלוקה לענפי משנה, רשם הקבלנים שמנהל את פנקס הקבלנים תחת משרד הבינוי והשיכון מחולק לענפים ראשיים, ענפים משניים ולקבוצות סיווג. מטרה החלוקה היא ליצור סדר ולאפשר הרשמה מסודרת לענף.

ביובל סגל מתמחים ברישום קבלנים לענפים ראשיים, ענפים משניים וקבוצות סיווג, ככה שאם אתם או החברה המנוהלת על ידכם עדיין לא רשומה בנפרד של הרשם במשרד השיכון והבינוי, אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום ונשמח לבדוק האם אתם זכאים לרישום מקצועי, מהיר וקל.

ענפי רישום קבלנים איך מתבצעת החלוקה?

על פי תקנות הרישום של רשם הקבלנים לעבודות הנדסה בנאיות קיימת קביעה של הענפים לפי חלוקה לענפים ראשיים ומשניים.

למעשה, קיימים 32 ענפים המסווגים כאמור לפי ענפים ראשיים ומשנייפ. לכל ענף יש את התיאור שלו, קוד עם שלוש ספרות ויש 3 קבוצות שמחלקים את ענפיהן לפי סיווג. קבלן רשום משתייך לקבוצה ספציפית, זאת לפי הענף שהותר לו לבנות בו, תחת סיווג מסויים  על פי החוק. החוק מגדיר את תחום העיסוק של כל קבלן רשום בישראל, קובע לאיזה ענף הוא שייך, הכל במטרה להביא את התחום לסדר מירבי, להגיע לרמת בקרה, השגחה ופיקוח גבוהות ולכן יש חשיבות מאוד גבוהה לכל הנושא הזה של רישום קבלנים בפנקס הקבלנים. חוק לרישום קבלנים שומר על זכויותיהם של הקבלנים בישראל. למעשה, כאשר לקוח בין אם מדובר ביזם פרטי, פרויקט ציבורי או ממשלתי מחפש קבלן לפרויקט שלו, הוא יכול לקבל את כל המידע הנדרש לו בצורה שקופה ומקצועית.

לכן, לפני שאתם מעסיקים קבלן כזה או אחר, בין אם מדובר בפרויקט של כמה עשרות אלפי שקלים ובין אם מדובר על מאות ואפילו מליוני שקלים, חשוב לבדוק היטב האם הרשם רשום בפנקס הקבלנים והתעודה שלו כשרה כחוק.  כמובן, שיש חשיבות מירבית לבחירת קבלן גם לפי קריטריונים נוספים כמו למשל רמת המקצועיות שלו, ניסיון, פרויקטים דומים, המלצות, חומרי עבודה ועוד.

אחד הדברים היותר מורכבים כאשר אנו ניגשים לפרויקט בניה, בין אם אנו בונים את הבית שלנו ובין אם אנו יזמים של פרויקט בניה כזה או אחר הוא בחירת הקבלן. לא רבים יודעים ומכירים את העובדה שקבלנים חייבים להיות רשומים בפנקס הקבלנים בכדי שיוכלו לעבוד בפרויקט בניה על פי החוק כאשר מעבר לכך לכל קבלן יש סיווג קבלני. עד עכשיו הזכרנו לא מעט מושגים וכעת הגיע הזמן לעשות מעט סדר בנושא לפני שאתם מגיעים לצומת של בחירת הקבלן.

סיווג קבלני כל הפרטיםאז קודם כל נתחיל בפנקס הקבלנים ונסביר שזוהי רשומה שמנוהלת במשרד השיכון והבינוי על ידי רשם הקבלנים. תפקיד הפנקס הוא למעשה להיות עזר עבורנו כאשר אנו בוחרים את הקבלן שכן בעזרתו אנו יודעים אם מדובר בקבלן בסדר גודל שמתאים לפרויקט. בנוסף, עלינו להיזהר ולא לעבוד עם קבלן שאינו רשום בפנקס ,שכן קודם כל ייתכן והוא אינו עובד באופן חוקי. מעבר לכך בפנקס ישנן אזהרות עבורנו, שכן במידה והקבלן רשום בפנקס אך ליד השם שלו רשום שהוא מוקפא, הוא אינו רשאי לבצע עבודות בניה עד להודעה חדשה כאשר בנוסף לכך יתכן ותהיה שם הערה שהרשיון של הקבלן מותנה והוא לא יכול לקבל על עצמו עבודות עד להודעה חדשה. דבר נוסף שעלינו להבין וגם הוא מופיע בפנקס הוא הנושא של סיווג קבלני שהוא למעשה אומר לנו איזה סוג של פרויקטים אותו קבלן יכול לקבל על עצמו. הדירוג בפנקס הוא בין אחד לחמש כאשר חמש הוא הציון הגבוה ביותר והקבלן יכול לקבל כל עבודה ללא הגבלה של סכום הפרויקט. לכל הקבלנים בעלי סיווג אחד עד ארבע יש תקרה מסויימת של גובה העבודה אותה הם יכולים לקבל על עצמה ואסור לחרוג ממנה.

מה עוד חשוב לדעת על סיווג קבלני?

סיווג קבלני הוא אינו דבר קבוע כאשר גם הסכום המקסימלי של העבודה אותו רשאי הקבלן לבצע משתנה מידי חצי שנה על ידי משרד השיכון והבינוי אך מעבר לכך, קבלן יכול לבקש סיווג קבלני חדש, אך במקרה כזה עליו להראות הוכחות על פי קריטריונים קבועים מראש כי הוא עומד בתנאים של הסיווג הקבלני בו הוא מבקש להיכלל.

אנחנו ביובל סגל מייעצים ועוזרים לקבלנים רבים בנושאים של רישום קבלני ושינוי הסיווג הקבלני ונשמח לתת גם לכם ייעוץ והכוונה ואף לעזור לכם בתהליך עצמו של הרישום והסיווג.

כיצד נבחר קבלן לפרויקט הבניה שלנו?

כיצד נבחר קבלן לפרויקט הבניה שלנו ומהו סיווג קבלניאז כפי שכבר הבנו החלק הראשון של בחירת הקבלן עבור פרויקט הבניה שלנו עוברת קודם כל בעניינים פרוצדורליים ובירוקרטיים, שכן עלינו לוודא כי מדובר בקבלן חוקי וכי הוא יכול לקבל על עצמו את פרויקט הבניה שלנו מבחינת סדרי גודל של העלויות. לאחר שעברנו את המשוכה הזו נשאר להיפגש עם הקבלנים בהם אנו מעוניינים ולהתחיל לבחון נושאים אחרים כמו קודם כל איך אנו מסתדרים עם אותו קבלן בהיבט האישי וכמובן לבקש ממנו לשמוע על פרויקטים אחרים אותם הוא ביצע ולא לחשוש אפילו לבקש תיק עבודות, תמונות של הפרויקט ואף לבקר באותו פרויקט אותו ביצע הקבלן. לאחר מכן אם התרשמנו ממנו בהיבט המקצועי נוכל לבקש הצעת מחיר עם כתב כמויות וכמובן לשמוע ממנו מתי הוא נכון לסיים את הפרויקט בהיבט של זמנים שכן זהו מרכיב לא פחות חשוב בעלויות האישיות שלנו שאנחנו צריכים לכלול, כמו למשל שכר דירה במקום אחר וכדומה.

לפרטים ומידע נוסף אודות ענפי רישום קבלנים, צרו איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם במהרה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!