קבלן מוכר

לא תמצאו מחירים כאלה באינטרנט! צרו קשר ולא תתחרטו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

קבלן מוכרקבלן מוכר

על פי החוק במדינת ישראל, כל קבלן המבצע עבודות קבלניות חייב ברישיון קבלן. על פי חוק זה, ישנם שני סוגים של קבלנים הפועלים בישראל: קבלן מורשה וקבלן לא מורשה, אלא שלאורך השנים ניתנו לשני סוגי קבלנים אלה כינויים עממיים שונים ובראשם קבלן רשום או קבלן מוכר. מדוע כל כך חשוב מצב הרישוי של קבלן, הן ללקוחות שלו והן לו עצמו ומה על הקבלן לעשות בכדי לקבל רישיון קבלן? על שאלות אלו עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת יובל סגל, המסייעת לקבלנים להוציא רישיון קבלן כחוק בכל רחבי הארץ.

 

קבלן מוכר, רשום או מורשה?

אז כפי שאמרנו בתחילה, שני המצבים החוקיים היחידים האפשריים עבור קבלנים הם מורשה או לא מורשה. מסיבות שניתן להעריך, ביקש השוק למתן את עוצמת הביטוי "מורשה" ואימץ לחיקו ביטויים חליפיים כמו קבלן מוכר או קבלן רשום. 'קבלן רשום' משום שכל קבלן שמקבל רישיון, מתווסף למאגר הקבלנים המורשים ונרשם בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. על כן, אם הקבלן רשום הוא מן הסתם גם מורשה ולהיפך. 'קבלן מוכר' משום שאם הקבלן מוכר על ידי הרשויות לצורך ביצוע עבודות קבלניות, הוא מן הסתם קבלן מורשה, אם כי ביטויים אלה מפחיתים מעט מעוצמת החשיבות של קבלת רישיון קבלן ולכן מן הראוי להשתמש בביטוי החוקי של קבלן מורשה.

 

 

 

מדוע כל כך חשוב להיות קבלן מורשה?תהליך קבלן מוכר

ובכן, הסיבה הראשונה, שמעבר אליה לא צריך עוד אף סיבה נוספת היא, שזה מה שאומר חוק רישום קבלנים. במילים אחרות, קבלן בלתי מורשה הוא קבלן שמתעורר בכל יום ליום עבודה שכל כולו מתנהל בניגוד לחוק. זה אמנם נשמע דרמטי הרבה יותר ממה שזה באמת, אבל ברמה הטכנית זוהי בדיוק המציאות. אבל עוד מעבר לסוגיה החוקית, קבלן מוכר הוא כמעט תנאי הכרחי להקמה וניהול של פעילות קבלנית רווחית וצומחת בענף הבנייה. כדי להמחיש את הדברים, הנה מספר מגבלות שאותן חווים קבלנים לא מורשים: חוסר יכולת להשתתף באף מכרז ממשלתי או ציבורי, חוסר יכולת להשתתף במרבית המכרזים הגדולים במגזר הפרטי, צמצום קהל היעד במגזר הפרטי ללקוחות שמסכימים לעבוד עם קבלן בלתי מורשה ואפילו גביית מחירים נמוכה בצורה משמעותית מאוד ביחס לקבלן מורשה כאמצעי למשיכת לקוחות, שאלמלא המחיר הנמוך כל כך, לא היו מסכימים לעבוד עם קבלן בלתי מורשה.

מבחינת הלקוח, קבלן מוכר הוא לא פחות מנכס. קבלן מורשה הוא למעשה קבלן שנמצא בפיקוח המדינה, עבר רישום קבלן רשום ומחויב לסטנדרטים של מקצועיות ושירות. הפרה שיטתית של הסטנדרטים הללו יכולה לשלול מהקבלן את הרישיון שקיבל ועל כן מקפידים קבלנים רבים על כל הסטנדרטים האלה בכדי לשמר את הנכס הזה שנקרא קבלן מורשה. המרוויח העיקרי מכל זה הוא הלקוח, שיכול לשכור את הקבלן ולהתנהל מולו בצורה יותר שקטה ורגועה. מכל הסיבות האלה, הן מנקודת מבטו של הקבלן והן מנקודת מבטו של הלקוח, לכל קבלן זה אמור להיות מאוד חשוב להוציא רישיון קבלן ולעבוד עם רישיון בצורה חוקית ומסודרת.

 

 

מה נדרש בכדי להוציא רישיון קבלן?קבלן מוכר בחוק

הזכאות לקבלת רישיון קבלן נבחנת ביחס למספר קריטריונים ובראשם ותק מקצועי והסמכה מקצועית רשמית, בנוסף לקריטריונים היקפיים נוספים. קבלן המבקש להוציא רישיון קבלן צריך להיות בעל הסמכה מקצועית רשמית באחד מענפי רישום קבלים, כלומר תואר או דיפלומה שנתקבלו בסיום לימודים במוסד מוכר ובהמשך לכך, עליו להיות בעל ניסיון מקצועי  בתחום זה, כשהמינימום של שנות ניסיון נדרשות מוגדר בחוק ובתקנות ביחס לכל בעל מקצוע. קבלן שאינו עומד בשני הקריטריונים האלה יכול אמנם להיעזר במסלולי רישוי נוספים כמו העסקה של מהנדס או אדריכל, שעומדים בקריטריונים אלה וכן הלאה, אבל באופן כלשהו מתוך המסלולים השונים המוגדרים בתקנות, על הקבלן לעמוד בקריטריונים הללו על מנת להיות זכאי לרישיון קבלן. במקרים רבים, בוחרים הקבלנים להשלים את הלימודים הנדרשים ולהוציא דיפלומה, במיוחד כאשר קיימת אפשרות לחפיפת שנות הניסיון בעבר עם ההסמכה המקצועית שלמעשה נרכשת רק עכשיו. במקרים אחרים, בוחרים הקבלנים במסלול של גיוס עובדים מקצועיים בכירים, העומדים בקריטריונים הללו, אם כי במסלול זה מותנה הרישיון בהמשך העסקתם של העובדים שעליהם מבוססת הזכאות לרישיון.

ברמה הפרוצדורלית, על הקבלן להכין את כל המסמכים המעידים על ההסמכה המקצועית שלו, על הניסיון המקצועי שלו, על מצבת כוח האדם המועסקת על ידו ועוד שורה של מסמכים חשבונאיים ואחרים, לרבות תצהירים חתומים על ידי עורך דין וטופס בקשה מלא ומסודר. תהליך זה יכול לארוך זמן רב ולהיות כרוך בתשומת לב רבה ולכן אם אתם רוצים להשלים את התהליך של הוצאת רישיון קבלן מוכר, חברת יובל סגל עומדת לרשותכם עם צוות מקצועי שחי את העולם של רישוי קבלנים מדי יום ביומו, מכיר את כל הפרוצדורות ואת כל הרשויות המעורבות בתהליך, בכדי לאפשר לכם להשלים את התהליך בצורה המהירה ביותר, הקלה ביותר והזולה ביותר ומבלי לפגוע בניהול השוטף של העסק.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!