רשם הקבלנים

לא תמצאו מחירים כאלה באינטרנט! צרו קשר ולא תתחרטו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

 

רבים לא יודעים זאת, אבל בישראל, קבלן הוא מקצוע המחייב רישוי מתאים מטעם המדינה. ממש כפי שאתם צריכים רישיון כדי לנהוג, רישיון כדי לעבוד כפורצי מנעולים או רישיון כדי לעבוד כמהנדסים או מודדים מוסמכים, גם קבלן מחויב ברישוי מתאים. למרבה הצער, קבלנים רבים אינם מקפידים על חוק זה ופועלים כקבלנים לכל דבר ועניין מבלי שהם רשומים ככאלה ומבלי שהם אוחזים ברישיון מתאים. רשם הקבלנים הוא למעשה המוסד שאחראי על ניהול מאגר הקבלנים בישראל, מאגר הקרוי פנקס הקבלנים.

למה בכלל להיות קבלן רשום?

ובכן, הסיבה הראשונה והחשובה ביותר היא שזה מה שהחוק דורש. על פי החוק במדינת ישראל, קבלן הוא תפקיד שמחייב רישוי ואם זה מה שאומר החוק, אז זה מה שצריך לעשות. אבל עוד מעבר לעניין החוק, ישנן שורה של סיבות טובות שבגינן כדאי לגשת למשרדי רשם הקבלנים, לבדוק מה עליכם לעשות בכדי להפוך לקבלנים רשומים ולעשות את זה עד תום. בשורות הבאות נמנה כמה מן הסיבות החשובות ביותר.

רשם הקבלנים

ביטוח על כל סוגיו

כמו כל אדם ולבטח כמו כל איש מקצוע, גם ובעיקר קבלן בניין זקוק לפוליסת ביטוח שתגן עליו מפני אירועים בלתי צפויים. פגיעה גופנית בו, באחד העובדים, בעוברי אורח או בכל צד שלישי כלשהו, גניבה של ציוד, אובדן של ציוד מכל סיבה שהיא, ליקויי בנייה שהובילו לאסון או לפגיעה כספית או גופנית בצד שלישי כלשהו – כל אלה יכולים להתרחש במסגרת התנהלותו של כל קבלן וגם אכן קורים. העניין הוא שכדי לרכוש פוליסת ביטוח כנגד כל אחד מהאירועים הללו, עליכם להיות קבלנים רשומים ותנאי בסיסי בכל פוליסת ביטוח של כל חברת ביטוח הוא שהקבלן יהיה רשום ויפעל על פי החוק ועל פי כל כללי הבטיחות בהם הוא מחויב. ללא היותכם קבלנים רשומים פשוט לא תוכלו לבטח את עצמכם ואת הפעילות שלכם.

 

אובדן נתחי שוק עצומים

קבלנים רשומים ששמם מופיע בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים נהנים מקהל יעד גדול עשרות ואף מאות מונים מאשר קבלנים שאינם קבלנים רשומים. מדוע? מכיוון שיותר ויותר אנשים מבינים את הערך בעבודה עם קבלן רשום ולכן מקפידים לעבוד אך ורק עם קבלנים רשומים. זאת אומרת, שקבלן שאינו רשום לא יוכל להיות מעורב באינספור פרויקטים במגזר הפרטי והמסחרי, פשוט מאוד מכיוון שהלקוח/ היזם לא מעוניין לעבוד עם קבלן שאינו רשום. בתנאים אלה, עליכם להסתפק בפרויקטים מאוד נקודתיים ומאוד מצומצמים בהיקפם ובדרך כלל זה גם בא לידי ביטוי במחיר ובפוטנציאל הרווח בפרויקט.

מכרזים ממשלתיים

ללא רישיון קבלן, אתם פשוט לא יכולים להשתתף במכרזים ממשלתיים ובדרך כלל גם לא במכרזים אחרים, גם כשאלו מגיעים מצד גורמים פרטיים. תנאי בסיסי בכל מכרז ממשלתי, מכרז של רשות מקומית או מכרז של כל גוף ציבורי כלשהו ולא פחות מכך גם גופים פרטיים רבים, הוא שהקבלן שמגיש את המכרז יהיה קבלן רשום ואם הוא אינו קבלן רשום, הרי שהוא כלל לא עומד בתנאי הסף של המכרז.

 

תמחור נמוך יותר

כאשר השם שלכם לא מופיע ברישומי רשם הקבלנים, אתם נעדרים נכס חשוב שקבלנים רשומים יודעים לגבות עליו פרמיה במחיר. אנשים שיסכימו לעבוד איתכם על אף שאתם לא קבלנים רשומים, יעשו זאת בדרך כלל תוך ניצול מצב זה בכדי לדרוש מחיר נמוך יותר ממחיר השוק. אתם יכולים אמנם להרוויח גם ברמת מחיר זו, אבל אתם מאבדים פוטנציאל רווח חשוב.

מכל הסיבות האלה, גשו עוד היום למשרדי רשם הקבלנים והזניקו את התהליך של רישומכם כקבלן רשום.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!