קבלן מפתח רשום

לא תמצאו מחירים כאלה באינטרנט! צרו קשר ולא תתחרטו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

 

 

קבלן מפתח, דואג לתהליך בנייה, הן משלב העלייה לקרקע, ועד תום התהליך. ההתקשרות היא רק מולו, והוא אמור לדאוג למערך הכולל של הקבלנים עבור הפרויקט. כמו גם, מעניק אחריות, שיכולה להיקרא גם "שנת בדק". ישנם קבלני מפתח, שמחזיקים פועלים בצוות משלהם, וישנם קבלני מפתח שעובדים מול קבלני משנה. ובכך, מתפקדים כמו "קבלני על", או מנצחי תזמורת.

 

מה היתרונות, בהעסקת קבלן מפתח בצוות?

 1. באם יש לו קבלני משנה איכותיים, שעובדים עימו לאורך זמן והם מחויבים לטיב עבודה ושירות – אפשר שזה ישפיע לטובה על איכות העבודה. הדבר יכול להיות מהותי יותר פנו לחברת י.נ הנדסה לקבלת ייעוץ ראשוני, כאשר באמת יש קבלני משנה, שעובדים עם קבלן המפתח – במערכת יחסים מעמיקה וארוכת טווח. כלומר, לא מדובר בכאלה שאינם מכירים אותו ואין ביניהם מחויבות הדדית.
 2. נוסף על כך, החוזה מול קבלני מפתח – הוא חוזה מול גורם אחד. יש כתובת אחת להכל, מישהו שמרכז את כל התמונה, כביכול.
 3. ועל פי כן – קל להגדיר חלוקת אחריות, מול קבלן משנה. יש מישהו אחד שמתאם את כל התזמורת. במקום שיהיו כמה, ויהיה שיחות עם כמה גורמים – יש שיח רק עם גורם אחד, והוא אחראי על תיאום התזמורת, וכו'.
 4. אין הטלת אשמה. יש מישהו אחראי, שרואה מה קורה בשטח, ויכול לשמש כבורר לקבלת החלטות – מה שיכול להקל על התקדמות זורמת לפרויקט.
 5. קבלן מפתח יכול לקחת אחריות גם על סדר וניקיון האתר, ובכך לחסוך כסף והשקעת זמן, בכך שיעשה גם את הרובד הזה באופן יעיל, ורואה את המרחב. או כך אנו מבינים את הנושא, על כל פנים.
 6. לא צריך לבצע ביטוח צד ג', כיוון שהאחריות היא על קבלן המפתח, באופן שאמור להיות דיי כוללני. אם כי חשוב לבדוק שכך הדבר, בתנאי החוזה.
 7. אפשר למסור את הפרויקט באופן קל ומהיר יותר, עקב כך שמדובר על התקשרות מול גורם אחד בלבד, בכל הנוגע, לפחות לטופס 4.
 8. בגלל שיש גורם אחד שאחראי על המכלול, אין דברים שאמורים ליפול בין הכיסאות – לאור כך שהוא אמור לראות את התמונה הרחבה ולעזור לכל הגורמים לעבוד היטב ביחד להשגת תוצאה משותפת.
 9. יש שיגידו שקבלן מפתח יסיים את הבניה במהירות רבה יותר מאשר מנהל פרויקט.
 10. בהינתן כך שישנם מפרטים מדויקים, אפשר שהמחיר לפרויקט יישאר קבוע מתחילת ועד סופו.

 

מה החסרונות בהעסקת קבלן מפתח?

 1. ובכן, זה לא באמת חיסרון – שכן מדובר בשכר הטרחה. שכר הטרחה, יכול להיות בין 15-20% מעלות הפרויקט. אם כי, זה לא ששכר טרחה לקבלן מפתח הוא יקר יותר, בכל מצב. וטווח התשלום יכול להשתנות. ועם זאת, אם מקבלים ערך בהתאם להשקעה, ואף מעבר לה – הרי זה משובח.
 2. לא אמורה להיות יכולת השפעה על האנשים שקבלן המפתח בוחר. על כן, מתבקש לבחור בקבלני מפתח שרוצים לעבוד איתם, ועם האנשים שהוא עובד איתם.
 3. מתבקש להכין, קודם כל – תכנון מפורט של הבית, ושל כל הרבדים הנוגעים בדבר.
 4. יש לבחור קבלן מפתח בקפידה, לראות עם מי הוא אוהב, ושהוא מנצל היטב את הכספים לרשותו – ובוחר אנשים שרוצים לעבוד ומסורים להגשמת המטרה.
 5. צריך להגדיר תחומי אחריות במדויק, שיבין מה מתבקש ושזה ייפול בתחום האחריות שלו. לא להשאיר מקום לפרשנות, אלא לתאם ציפיות ולדייק בהירות.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
053-3564128

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!