חיפוש קבלן רשום

חיפוש קבלן רשום

חיפוש קבלן לצורך עריכת פרויקט בתחום הבנייה, כל תחום שהוא, יכול להתבצע בשתי צורות מרכזיות, אם כי שתיהן מבוססות על אותם מרכיבים. מה זה בדיוק אומר ואיך עורכים חיפוש קבלן רשום? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

איך נכון למצוא קבלן רשום?

ובכן, קבלן רשום הוא כמובן מונח גג שיכול להתייחס למגוון גדול מאוד של בעלי מקצוע. לצורך ביצוע המשימה שאותה אתם צריכים לבצע, ייתכן שאתם זקוקים לקבלן בניין וייתכן שאתם זקוקים לקבלן שיפוצים, קבלן אינסטלציה, קבלן עפר או קבלן חשמל. תחילה, עליכם להבין מהו הקבלן הנדרש לכם ואז יש לכם שתי אפשרויות לחיפוש הקבלן המתאים לכם תוך וידוא שמדובר בקבלן רשום. האפשרות הראשונה היא לבקש המלצות וחוות דעת מקצועיות, לברר באינטרנט ולברר בכל מקור מידע אחר שנראה לכם מתאים, לאתר מספר קבלנים פוטנציאליים ואז לבדוק בפנקס הקבלנים מי מהם הוא קבלן רשום ומי לא. האפשרות השנייה היא להיכנס ישירות לפנקס הקבלנים, לרכז לעצמכם רשימה של מספר קבלנים רשומים בתחום ההתמחות הנדרש לכם ולאחר מכן לבחון, באמצעות המלצות, חוות דעת מקצועיות וכל מקור מידע אחר, מיהו הקבלן הרשום הנכון לכם מביניהם. ככלל, שתי הצורות הנכונות לצורך חיפוש קבלן רשום, והדבר החשוב ביותר הוא שאכן תוודאו שהקבלן אותו אתם בוחרים בסופו של דבר, הוא אכן קבלן רשום.

 

חיפוש קבלן רשום בתוך פנקס הקבלנים

אחרי שאמרנו את זה, פנקס הקבלנים הוא לא סתם רשימה שמית של קבלנים שאתם פשוט צריכים לעבור עליה ולבחור לעצמכם קבלנים פוטנציאליים לפי שמות. פנקס הקבלנים הוא בעצם מאגר מידע המחולק לסעיפים וסיווגים שונים של קבלנים. כאשר אתם מחפשים קבלן רשום בפנקס הקבלנים, זה לא מספיק שאתם מוצאים קבלן מאזור המגורים שלכם. א' אתם צריכים לוודא שאתם בוחרים קבלנים אך ורק מהסיווג המקצועי הנדרש: אם אתם רוצים לעשות עבודת אינסטלציה, אתם צריכים למצוא קבלן אינסטלציה. אם אתם מחפשים קבלן שיפוצים, אתם צריכים לבחור קבלן שיפוצים או קבלן בסיווג אחר (למשל קבלן בניין) שגם מורשה לבצע עבודות שיפוצים. ב' אתם צריכים לוודא שהקבלן שאתם בוחרים הוא בעל סיווג כזה שמאפשר לו לבצע פרויקט בהיקף הכספי של הפרויקט שלכם. כך למשל, אם אתם מתכוונים לבנות בית בהיקף של 2 מיליון ש"ח, עליכם לוודא שהקבלן שאתם בוחרים מורשה לבצע פרויקטים בהיקף כזה. פנקס הקבלנים מסווג את הקבלנים לא רק על פי תחומי ההתמחות שלהם, אלא גם על פי היקפי פרויקטים במונחי כסף או שטח פרויקט, ואתם צריכים לוודא שאתם בוחרים את הקבלנים בסיווג המתאים.

כפי שניתן לראות, חיפוש קבלן רשום היא לא משימה טריוויאלית בתצורה של חיפוש שם ברשימת שמות וישנם אלמנטים נוספים שאתם צריכים לבחון בתהליך החיפוש. מצד שני, גם לא מדובר בתהליך מורכב מדי ואתם בהחלט יכולים לבצע אותו בעצמכם כל עוד אתם מודעים לאופן בו בנוי פנקס הקבלנים ולחובה שלכם לבחור את הקבלן המתאים לכם מתוך הפנקס הזה, וכעת אתם גם יודעים איך לעשות זאת.

 

 

האם חובה לבחור קבלן בסיווג המתאים?

התשובה היא בהחלט כן. קבלן רשום הוא קבלן שמקבל רישיון לביצוע עבודות קבלניות בתחום ההתמחות הספציפי שעבורו אושר לו הרישיון ובהיקף המקסימלי שאושר לו. אם אתם בוחרים קבלן רשום לביצוע פרויקט בהיקף גדול יותר מזה שאושר לו, הרי שאתם מעסיקים קבלן שאין לו רישיון לבצע את הפרויקט שלכם. מעבר לכך שזה לא חוקי, זה גם יכול להיות בעל השלכות שונות כמו אי כיבוד פוליסות ביטוח על ידי חברות הביטוח. מכל הסיבות האלה, כאשר אתם מבצעים חיפוש קבלן רשום, אתם לא רוצים להתייחס לחיפוש הזה כמו אל חיפוש איש מקצוע בדפי זהב. עליכם להבין שאתם מחפשים איש מקצוע מורשה בתוך רשימה של אנשי מקצוע מורשים, המחולקים לסיווגים שונים שרק אחד מהם מתאים לפרויקט שלכם ולכן רק אנשי המקצוע המסווגים בסיווג הספציפי הזה, הם אלו שיכולים להתאים לפרויקט שלכם. אם בכל זאת, אתם לא יודעים איך תוכלו לבצע חיפוש קבלן רשום בעצמכם, ישנן חברות המספקות שירותי רישום קבלנים ומסייעות גם בתהליכי חיפוש של קבלנים רשומים בסיווגים השונים.

חיפוש קבלן רשום והיתרון הטמון בכך

 

חיפוש קבלן רשוםבואו נערוך רגע תרגיל מחשבתי קטן: אתם עומדים לצאת לירח הדבש שלכם, גם אם באיחור, ליעד רחוק, אקזוטי ולא מוכר. האם תתנו למישהו חאפר ולא רשמי לארגן לכם את הטיסות, הביטוחים, שכירת בתי המלון, והתחבורה בארץ היעד או שתעדיפי לעשות את כל זה באמצעות סוכן או פורטל אינטרנטי גדול ומוכר?

ונניח שהייתם רוצים כעת לעבור ניתוח אורטופדי בברך. הצלחת הניתוח חשובה לכם. אם הוא יצליח תוכלו לחזור לעשות כל מה שאתם חפצים. אם לא, תסבלו מכאבים חוזרים כל החיים. הייתם נותנים לרופא שאינו מנתח בבית חולים או שמעולם לא למד בצורה מסודרת לעשות את הניתוח? אז עכשיו תחשבו רגע על הבית שלכם. זה שאתם הולכים להשקיע בו את מיטב כספכם, ימים רבים של תכנון, החלומות שלכם והעתיד שלכם. תתנו לקבלן לא מוכר ולא מפוקח לבנות אותו?

 

חיפוש קבלן רשום זה הסטנדרט

כמובן שהתשובה היא לא. אף בר דעת לא שם את כל כספו ואת כל עתידו בידיים לא מהימנות. בייחוד לא כשמדובר בענף הבניה. את המצב הזה "הרוויח" ביושר הענף עם שלל סיפורים ושערוריות, אשר פגעו בענף כולו. מבנים שלא נמסרו, התחייבויות שלא כובדו, חברות קבלניות שגזלו כספים, עבודות שנעשו באיכות נמוכה ולא מעט מקרים טרגיים שעלו גם בפגיעות בנפש.

כבכול ענף, גם ענף הבניה מכיל בתוכו הרבה מאוד חאפרים והמון בעלי מקצוע לא מקצועיים או כאלו שכלל אינם מורשים לעסוק בענף הבניה, בין בדברים מהותיים כמו בנית מבנים גדולים ובין במקצועות קבלניים אחרים, כגון קבלני ביוב, עפר וכד'. מה שמבדיל בין אותם חאפרים, שרלטנים או כאלו שאינם מחזיקים ברישיון לבין קבלן רשום, מפוקח המתחייב לסטנדרט גבוה- זה הרישום בפנקס הקבלנים. לכן, הפך חיפוש קבלן רשום לכלי ממיין ומסנן ראשוני, לפני שניגשים לכל פרויקט.

קצת היסטוריה

'חוק רישום קבלנים" משנת 1969, ניסה לשים סוף לתופעת השרלטנות וחוסר המקצועיות שתיארנו לעיל. החוק ביקש לארגן ולסדר את המקצוע בצורה שתסדיר את הענפים וההתמחויות שבו וכן את בעלי המקצוע הרשאים לעסוק בו. בבסיסו, החוק מחייב כל קבלן הרוצה לעסוק בהיקפי בניה משמעותיים בישראל, להירשם בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים. הרישום יתבצע רק לאחר שהקבלן הוכיח שהוא בעל השכלה רלוונטית וניסיון רב בתחומו. כך, נשמר בעצם סטנדרט גבוה של העוסקים בתחום.

יתרה מזו, החוק גם מקטלג את מקצועות הבניה לתחומים השונים ומחייב במי שהתמחותו בענף מסוים, לעסוק רק בו כל עוד אינו התמחה בענף אחר. בכך למעשה, הוא מונע לדוגמא מקבלן ביוב, המתיימר לבנות שלד של בית, לעשות כן ולסכן את הציבור בבניית שלד לא יציב, בגלל חוסר הידע והניסיון שלו בתחום.

ההתפתחות הארגונית

עם הזמן, קיבל רשם הקבלנים עוד שיניים ויצק לעצמו עוד תוכן. הוא החל להשית סטנדרט ואמות מידה מקצועיות על כל העוסקים בתחום וכן לפקח על הפעילות של הקבלנים הרשומים תחתיו. בכך למעשה, החוק לא יצר רק סטנדרט פתיחה גבוה אלא ביקש גם לשמור עליו כל הזמן. לצערנו, בישראל כמו בישראל, לא כל החוקים הם הרמטיים וגם בחוק זה ישנם פרצות. גם האכיפה אינה מיטבית ולכן עדיין ניתן למצוא קבלנים לא רשומים העוסקים במלאכות בניה מורכבות. דבר זה טומן בחובו סכנות ובעיות רבות והדרך הנכונה להימנע מהם היא חיפוש קבלן רשום.

 

 

הפנקס ומשמעותו

חיפוש קבלנים רשומיםקבלן בעל רישיון הנרשם בפנקס הקבלנים משיג לעצמו יתרון עצום. זאת משום שהלקוחות, גדולים וקטנים, לרוב, לא ירצו להסתכן ויחפשו דווקא קבלן רשום. הרישום בפנקס הוא מעין אסמכתא לרצינות הקבלן ולאיכויותיו וליכולותיו של הקבלן.

לא רק העובדה שהם יכולים לסמוך עליו בראש שקט, מביאה את הלקוחות לבחור בקבלן רשום. בניגוד לקבלן שאינו רשום, שאין לו לא אבא ולא אמא, הקבלן הרשום מפוקח. הוא מפוקח על ידי רשם הקבלנים, הבודק כל העת את רמתו המקצועית וכן מהווה מוקד פניה לתלונות של לקוחות. אם הרשם התרשם כי הטענות מוצדקות, הוא יכול לקנוס את הקבלן או להוריד לו את הדירוג, דבר שכל קבלן בר שכל- ירצה למנוע. בנוסף, קבלנים רשומים רבים גם חברים באיגוד הקבלנים- עוד תו איכות ועוד מקום אשר ניתן לפנות אליו בעת בעיה בין לקוח לקבלן.

חיפוש קבלן רשום גם ע"י חברות קבלניות

לא רק לקוחות פרטיים או לקוחות גדולים ומנהלי פרויקטים ממשלתיים יחפשו אותך. גם חברות קבלניות גדולות יחפשו קבלנים קטנים יותר שיהיו הזרוע שלהם בשטח והם ידרשו רק קבלנים רשומים, מתוך מחויבותם לאיכות ומתוך מחויבותם לתנאי המכרז של הפרויקט. כך תוכל להגדיל עוד יותר את אופציות ההתרחבות והעסקאות שלך.

אז ברור למה כדאי לך להוציא רישיון קבלן רשום. חיפוש קבלן רשום הוא האלף-בית של כל מי שרוצה לבנות משהו היכן שהוא. ועדיין רבים חוששים לעשות את המהלך ולהירשם. החשש מובן, מדובר בתהליך מורכב, בירוקרטי, שיכול להסתבך, להתארך ו"להוציא את המיץ". כאן נכנסות לתמונה חברות כמו חברת יובל סגל שלנו, אשר מציעה ללוות אותך בתהליך כולו, באמצעות פאנל מומחים ויועצים משפטיים עתירי ניסיון והצלחות. אנחנו מבטיחים שמה שהצלחנו עם מאות קבלנים לפניך, נצליח גם איתך. לך יישאר רק לקצור את הפירות.

 

 

 

 

 

תוכן עניינים

איגוד הקבלנים
קבלן רשום
קבלן רשום 131

  אם אתם מתעניינים באופציה של הגשת בקשה לקבלן רשום ואם אתם עוסקים בענף השיפוצים, לבטח נתקלתם במונח קבלן רשום 131. מה זה בדיוק אומר?

הדרכות עבודה בגובה
קבלן רשום
קבלן לא רשום ברשם הקבלנים

  אתם רוצים לבצע עבודת שיפוצים, להחליף צנרת אינסטלציה או אפילו לבנות את ביתכם ואתם מחפשים, בצדק, קבלן רשום. אלא שבבדיקות שערכתם אתם מגלים שהקבלן

קבלן שיפוצים רשום
קבלן רשום
רשימת קבלנים רשומים

  מעוניינים לבצע פרויקט כלשהו בתחום הבנייה, החל מהחלפת צנרת מים ועד בניית בית חדש? לא משנה מה המשימה שאתם רוצים לבצע, חשוב לבצע אותה

קורס מנהלי עבודה
קבלן רשום
רישיון קבלן שיפוצים

  מתוך כלל התחומים בענף הבניין, תחום השיפוצים הוא התחום בו ניתן למצוא את הכמות הגדולה ביותר של קבלנים שאינם רשומים ואינם מורשים על פי

בדיקת קבלן רשום
קבלן רשום
רישיון קבלן

ישנה תפיסה די רווחת בישראל, ולפיה רישיון קבלן זה מעין רשות. ישנם קבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים על מנת להשתתף במכרזים וליהנות מקהל יעד רחב

איגוד הקבלנים
קבלן רשום
קבלן רשום 131

  אם אתם מתעניינים באופציה של הגשת בקשה לקבלן רשום ואם אתם עוסקים בענף השיפוצים, לבטח נתקלתם במונח קבלן רשום 131. מה זה בדיוק אומר?

הדרכות עבודה בגובה
קבלן רשום
קבלן לא רשום ברשם הקבלנים

  אתם רוצים לבצע עבודת שיפוצים, להחליף צנרת אינסטלציה או אפילו לבנות את ביתכם ואתם מחפשים, בצדק, קבלן רשום. אלא שבבדיקות שערכתם אתם מגלים שהקבלן

קבלן שיפוצים רשום
קבלן רשום
רשימת קבלנים רשומים

  מעוניינים לבצע פרויקט כלשהו בתחום הבנייה, החל מהחלפת צנרת מים ועד בניית בית חדש? לא משנה מה המשימה שאתם רוצים לבצע, חשוב לבצע אותה

קורס מנהלי עבודה
קבלן רשום
רישיון קבלן שיפוצים

  מתוך כלל התחומים בענף הבניין, תחום השיפוצים הוא התחום בו ניתן למצוא את הכמות הגדולה ביותר של קבלנים שאינם רשומים ואינם מורשים על פי

בדיקת קבלן רשום
קבלן רשום
רישיון קבלן

ישנה תפיסה די רווחת בישראל, ולפיה רישיון קבלן זה מעין רשות. ישנם קבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים על מנת להשתתף במכרזים וליהנות מקהל יעד רחב

התקשרו עכשיו